• sportskisavezpancevo@gmail.com

Vesti i aktuelnost

Završen Letnji kamp sportista na Divčibarima

Sportski savez Pančevo već dugi niz godina realizuje projekte od kojih neki traju i duže od četiri decenije, a koji su jako bitni za zdravlje naše dece. Jedna od najznačajnijih, je akcija Letnji kamp sportista koji se tradicionalno održava na Divčibarima.

SIM Karavan posetio Južni Banat

Kada je pre dvadeset tri godine tada osamnaestogodišnji Zdravko Marić u Splitu entuzijastično pokrenuo manifestaciju Sportske igre mladih, s ciljem da usreći decu i promoviše druženje, sport, fer-plej i zdrav život, sigurno nije ni sanjao da će Igre prerasti u najveću manifestaciju amaterskog sporta u Evropi, kroz koju će za dve decenije proći više od milion i po učesnika i koja će se odvijati u tri države.

In memoriam Dušan Patić Faksi

Dana 27.02.2019. godine u Pančevu, u 86 godini preminuo Dušan Patić Faksi, legenda Pančevačkog sporta. Bio je rukometaš Dinama i reprezentativac Jugoslavije u velikom rukometu.