Ovu, svima dobro poznatu manifestaciju sprovodi Sportski savez Pančevo, uz veliku pomoć i podršku grada Panceva, koje je kao i svake godine obezbedila finansijska sredstva za realizaciju ovog važnog strateškog projekta u radu Sportskog saveza Pančevo. Ove godine kroz obuku plivanja proćiće vise od 1100 ucenika drugog razreda sa teritorije grada Pančeva. Projekat je takođe podržan od strane JKP ’’Mladost’’ iz Pančeva, koje je stavila na raspolaganje sve svoje tehničke mogućnosti kako bi se ovaj projkat održao.

Ovom akcijom obuhvatamo sve druge razrede osnovnoškolskog uzrasta sa teritorijr grada Panceva. Obuku će sprovoditi instruktori plivanja koji rade u plivačkim klubovima sa teritorije našeg Grada.

Na samom kraju svakog ciklusa, biće organizovano polaganje za plivače, kada će oni koji su uspešno savladali sve zadatke biti nagrađeni dimlomama o završenoj obuci.

Projekat ’’JA PLIVAM, A TI!?’’ za školsku 2022/2023 počinje danas 20. 02.2023. godine i trajaće do petka 9.06.2023. godine.