Svečanost je otvorio predsednik Sportskog saveza Pančevo Slobodan Bitević i u ime domaćina pozdravio prisutne sportiste, sportske radnike i prijatelje sporta.

Svečanosti je prisustvovao i Željko Tanasković, predsednik Saveza za školski sport Srbije, koji je istakao da uvek voli da se nađe u sredini koja prepoznaje važnost sporta, naročito kada su u pitanju najmlađi, kao što je to slučaj sa Pančevom.

Pre zvaničnog proglašenja najboljih sportista grada Panceva za 2022. godinu, predsednik Sportskog saveza Pančevo uručio je nagrade za postignute rezultate koje svake godine dodeljuje Gradska uprava Pančevo.

Dobili su ih:

Darko Spasovski, Karate klub Dinamo Pančevo
Aleksandar Zdešić, Karate klub Dinamo Pančevo
Mateja Stepanov, Karate klub Dinamo Pančevo

Nagrade u kategoriji školski sport uručio je Željko Tanasković predsednik Saveza za skolsko sport Srbije.

Najbolji učenik je Uroš Đurić, učenik OŠ „Dositej Obradović” iz Omoljice. Uroš je pobednik Državnog školskog takmičenja u atletici na 60 metara. Pobednik je i Sportske olimpijade školske omladine Vojvodine.

Najbolja učenica je Ksenija Mrkela, iz OŠ „Sveti Sava” iz Pančeva. Ksenija je pobednica Državnog školskog takmičenja u atletici u trci na 800 metara. Bila je najbolja i na Sportskoj olimpijadi školske omladine Vojvodine.

Najbolja Osnovna škola je „Vuk Stefanović Karadžić” iz Starčeva. Učenici ove škole, predvođeni nastavnicom fizičkog vaspitanja Draganom Marinković, osvojili su prvo mesto na Sportskoj olimpijadi školske omladine Vojvodine.

Najbolja Srednja škola je Gimnazija „Uroš Predić”. Imaju najveći broj osvojenih medalja na Sportskoj olimpijadi školske omladine Srbije.

Najbolji nastavnik je Dragan Radosavljević, nastavnik Osnovne škole „Miroslav Antić” iz Pančeva. Dugogodišnji je član Upravnog odbora Saveza za školski sport Pančevo.

Najbolji direktor je Mirko Novović, iz Osnovne škole „Branko Radičević” iz Pančeva. U školskoj 2021/2022 Mirko Novović je kao direktor škole bio prava podrška Savezu za školski sport i

Sportskom savezu Pančevo, čime je na adekvatan način i učenike svoje škole uključio u sistem sporta.

U kategoriji mladih sportista, nagrade je uručio Dejan Perić, generalni sekretar Sportskog saveza Pančevo.

Najbolji pionir je Filip Vujinović, član je Karate kluba Mladost iz Pančeva. On je osvajač bronzane medalje na Balkanskom prvenstvu. Prvak je Srbije u borbama i pobednik Kupa Srbije u borbama.

Najbolja pionirka je Ksenija Mrkela. Ona dolazi iz Atletskog kluba Dinamo iz Pančeva. Iako mlađa od svoje konkurencije, ove godine je postala prvakinja Srbije na 800 metara, pobednica je

Državnog krosa na 1.000 metara, pobedila je na Republičkom prvenstvu osnovnih škola Srbije na 800 metara.

Najbolji kadet je Marko Jančikin, član je Veslačkog kluba Tamiš iz Pančeva. Marko je osvojio srebrnu medalju na Balkanskom prvenstvu u četvercu skul, a srebro je uzeo i u kategoriji dvojac skul.

Takođe je vicešampion na Prvenstvu Srbije u kategoriji dubl skul i četverac skul.

Najbolja kadetkinja je Milica Sekulović, članica je Rvačkog kluba Dinamo iz Pančeva.

Najbolji junior je Veljko Čabrilo. Veljko je član Rukometnog kluba Dinamo iz Pančeva. Standardni je član juniorske rukometne reprezentacije, sa kojim je osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

Najbolja juniorka je Jovana Radivojević, članica je Rvačkog kluba Dinamo iz Pančeva. Šampionka je Srbije za uzrast do 20 i do 23 godine.

Dodeljene su i jubilarne nagrade klubovima koji ove godine obeležavaju jubileje.

To su: Košarkaški klub Kris Kros iz Pančeva i Košarkaški klub Tamiš, koji slave 30 godina postojanja; Sportski klub Sportiko iz Pančeva, koji postoji dve decenije; ženski odbojkaški klub Odbojka 013 i Plivački klub Sparta iz Pančeva koji obeležavaju 10 godina rada.

Na samom kraju manifestacije Slobodan Bitević je dodelio priznanja Sportskog saveza Pancevo I to:

U konkurenciji veterana nagradu je dobio Boško Bjelajac, član Veslačkog kluba Tamiš. On je dvostruki Evropski pobednik u skifu. Takođe je i trostruki Svetski šampion. Pobednik je u skifu u starosnoj grupi C, kao i u grupi D. Boško je Svetski šampion i u dubl skulu u grupi D i šampion Srbije u skifu.

Najbolji sportski radnik u 2022. godini je Stojan Radanović, predsednik Rukometnog kluba Dinamo iz Pančeva.

Najbolji trener u godini na izmaku je Marko Krstić, trener Ženskog rukometnog kluba Pančevo.

Najbolji sportista Pančeva za 2022. godinu je ultramaratonac Mihal Šulja, član Atletskog kluba Dinamo iz Pančeva.

Mihal Šulja je ove godine oborio četiri državna rekorda. Ispunio je A normu za prvenstvo sveta na 100 kilometara i A normu za prvenstvo Evrope na 24 sata. Trenutno se nalazi u top 20 ultramaratonaca na svetu.

Najbolja sportistkinja je Andrea Stojadinov, članica Džudo kluba Tamiš iz Pančeva. Na samom početku sezone, krajem prošle kalendarske godine postala je Evropska prvakinja u džudou. Evropska je šampionka i trenutno prikuplja bodove za Olimpijske igre.

Klub godine je Fudbalski klub Železničar iz Pančeva.