Naime proteklih 2 meseca testirali smo više od 600 mladih sportista iz više od 50 sportskih klubova članica Sportskog saveza Pančevo. Testiranje je obuhvatalo više parametara, koji su veoma značajne za budući razvitak svakog sportiste. Počev od telesnog statusa (sadržaja vode, mišića i masti u organizmu), do merenja snage, brzine, gipkosti. Vrlo detaljan i stručan test, koji će svakom treneru i sportisti dati jasnu sliku telesnog statusa. Što je najbitnije, daće i vrlo jasne smernice za budućnost, počev od ishrane , pa do samog treninga svakog pojedinca.

Ovo je vrlo bitno za svako dete, ali je isto tako bitno za Sportski savez Pančevo, kako bi u bližoj budućnosti, dobijali što kompletnije sportiste. U planu je da se u narednom periodu nastavi sa ovim testiranjima sportista bar jednom godišnje.