Svečanosti u Narodnoj skupštini prisustvovali su ministar omladine i sporta Republike Srbije Vanja Udovičić, predsednik Sportskog saveza Srbije, Davor Štefanek, predsednik Olimpijskog komiteta Srbije, Božidar Maljković kao i mnogobrojni sportisti i sportski funkcioneri.

Među dobitnicima ovog laskavog priznanja nasao se i Sportski savez Pančevo koji je dobitnik Majske nagrade za 2021. godinu u kategoriji najbolji teritorijalni Savez u Srbiji.

U 2021. uz Sportski savez Pančevo dobitnici su Karate savez Vojvodina, u olimpijskom sportu posthumno je nagrađena Bobana Veličković, u neolimpijskom Teodora Manić. Među sportista sa invaliditetom priznanje je dobila Danijela Jovanović. U konkurenciji sportskih stručnjaka nagrađen je legendarni trener Svetislav Pešić, dok je nagrada za životno delo posthumno dodeljena preminuloj košarkašici Ivanki Gajić.