Sportski savez Pančevo i Savez za školski sport Pančeva u saradnji sa AK ”Dinamo” iz Pančeva, AK ”Tamiš” i AK ”Panonija”, organizovao je ovu atletsku manifestaciju. Veličanstvena slika, iz Narodne bašte, sa preko 20 održanih trka, poslata je juče iz Pančeva. Deca iz osnovnih škola sa teritorije grada Pannčeva preplavila su predivan ambijent Narodne bašte. Više od 600 mališana trkalo se u 20 trka. Bili su razvrstani po polu i uzrastu, srazmerno tome bila je određena i distanca trke. Trčalo se na stazama od 100 do 500 metara. Samo je trka Zadovoljstva održana na 1000 metar.

Svih 5 prvoplasiranih u svakoj trci je nagrađeno diplomama, medaljama, a pobedniku je pripala i majica. Divna slika, nasmejanih, zadovoljnih mališana je svakako jasan putokaz za budućnost.

Novi susret zakazan je za sledeće proleće.