Svesni činjenice da savremeni način života i nedovoljno bavljenje fizičkim aktivnostima znatno doprinose stvaranju preduslova za sve veću zastupljenost poremećaja posturalnog statusa kod dece, uz podršku lokalne samouprave, priključili su se evropskom projektu pod nazivom SPINELAB. Učenici su testirani inoviranom metodom a izveštaji uz preporuku za prevenciju i korigovanje držanja tela biće dostupni njihovim učiteljima i roditeljima. U toku boravka u prostorijama Sportskog saveza mališani su se malo i zabavili uz crtane filmove, muziku i igru.

Ove godine projektom je bilo obuhvaćeno šest škola sa preko 150 dečaka i devojčica sa teritorije grada Pančeva i to:

OŠ ”Olga Petrov” Banatski Brestovac, OŠ ”Dositej Obradović” Omoljica, OŠ ”Vuk Karadžić” Starčevo, OŠ „Isidora Sekulić“, OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, OŠ ”Stevica Jovanović”. Sportski savez Pančveo i Savez za školski sport Pančeva se zahvaljuju svima koji su pomogli da se ovaj projekat realzuje u nadi da ćemo i sledeće godine nastaviti saradnju.