Sedmodnevna demonstracija sportskih aktivnosti , trajaće od subote 23. do subote 30. septembra. Javni treninzi i rekreativne sportske manifestacije održavaća se na više lokacija u Gradu.

– Počinjemo u subotu 23.09.2023. godine, kada će biti održana BeActine night. Na platou ispred Muzeja, biće postavljeno 15 šahovskih tabli. Članovi Šah kluba Aljehin će biti akteri, a svi zainteresovani će moći da se oprobaju u šahovskim partijama. Početak je zakazan za 19 časova.

– U nedelju 24.09.2023. godine predviđen je javni čas veslanja, koji će ujedno biti promocija akcija ”Leto na Tamišu”. Rekreativno veslanje svih uzrasta. Početak je u 10 časova, na pontonu ispred Crvenog magacina.

– Ponedeljak 25.09.2023. godine biće rezervisan za ”Sajam sporta u Gradu sporta”. Po pravilu najmasovnija manifestacija ”Evropske nedelje sporta”. Predstaviće se svi klubovi, udruženja i savezi sa teritorije grada Pančeva. Početak je zakazan za 10 časova, a Sajam će se održati u parku ”Barutana”.

– Utorak 26.09.2023. godine je rezervisan za orjentiring. Tema će biti inkluzivni orjentiring. Aktivisti će biti daca iz ŠOSO Mara Mandić, a u saradnju sa Orjentiring klubom ”Osa” iz Pančeva. Početak je zakazan za 10 časova u Narodnoj bašti Pančevo.

– U sredu 27.09.2023. godine predstavljamo atletiku. Na programu je atletski petoboj. U saradnji sa Savezom za školski sport Pančeva , organizovaćem atletski petoboj za učenike 4. razreda osnovnih škola. Početak je u 11 časova, na platou ispred Muzeja Pančevo.

– Četvrtak 28.09.2023. godine predviđen je turnir u malom fudbalu. Mali fudbal je predviđen za osnovne i srednje škole. Igraće se na terenu Sportskog centra Strelište, a početak je zakazan za 11 časova.

– Petak 29.09.2023. godine, javni trening u okviru akcije ”Budi zvrava vežbaj sa nama”. Besplatan fitnes za sve žene na teritoriji grada Pančeva. Trenig je zakazan za 17,30 u sportskoj sali, Masarikova 1a.

– Subota 30.09.2023. godine, za sam kraj ”Evropske nedelje sporta”, biće najekstremniju. U saradnji sa ”PEK SOKO” organizovali smo penjanje na veštačku stenu i poligon. Dan ekstremnog sporta je prilagođen deci. Mogu da učestvuju sva deca. Počatak je zakazan za 11 časova u Barutani.